Close

Jak připevnit nový kožešinový lem na kapuci mojí bundy?

Jak přišít kožešinový lem na kapuci?

Připevnění kožešinového lemu na kapuci je snadnější, než si myslíte. Pokud se budete držet tohoto návodu, určitě to zvládnete. Vlastně se jedná pouze o přišití pěti knoflíčků ve správných rozestupech.

 1. Výběr délky kožešinového lemu

  Změřte si kapuci vaší bundy po obvodu, abyste měli představu, jaký prostor máte pro přidělání kožešiny. Nejběžnější délka obvodu kapuce je kolem 70 cm. Pokud máte tedy délku kapuce mezi 67 – 73 cm, tak vám pravděpodobně bude stačit standardní délka kožešinového lemu 70 cm (vlastní délka podšívky). Kožešina lemu přesahuje přes okraj podšívky na každé straně 7 až 10 cm.
  V našem eshopu www.spongr.cz najdete jak 70cm lemy, tak i kratší nebo delší.

 2. Určení správné orientace kožešinového lemu

  Důležité je, abyste lem připevnili na kapuci ve správné orientaci – každý lem má svoji horní a dolní stranu – podívejte se na obrázek. Dolní strana švu podšívky je obšitá nití a je jakoby vystouplá. Na horní straně tento šev vůbec není vidět a hned začíná kožešina. Horní strana lemu směřuje vždy nahoru k hlavě, dolní dolů k zemi. Pokud kožešinový lem takto přiděláte, horní strana lemu hezky zakryje okraj kapuce z horní pohledové strany.

 3. Přišití knoflíčků na kapuci

  Kožešinový lem běžné délky 70 cm je opatřen je opatřen pěti dírkami na knoflíčky a přidělává se jednoduše tak, že na svoji kapuci přišijete 5 knoflíčků. Otvory na knoflíčky jsou velké cca 10 mm a potřebujete knoflíčky o průměru 8 mm. Knoflíčky si u nás můžete zakoupit společně s kožešinovým lemem.

  Knoflíčky přišívejte zásadně po vnějším obvodu kapuce.
  Vyměřte si střed vnějšího okraje kapuce a tam přišijte první knoflíček.
  Následně rozměřte další knoflíčky a přišijte ve správném rozestupu.
  Poslední krajní knoflíčky zkuste přišít tak, aby „táhly“ – to znamená, že poslední knoflíček přišijete až na samý vzdálenější konec knoflíkové dírky, tak aby lem byl lehce našponovaný a knoflíčky táhly.

 4. Připevnění kožešiny na kapuci bundy

  Přišité knoflíčky zasuňte do knoflíkových dírek na kožešinovém lemu.

 5. Oblečte si vaši bundu a zkontrolujte se v zrcadle. Paráda! Zvládli jste to! 🙂

Jestli si nejste jisti, zda výše uvedený postup zvládnete, můžete to přenechat jakékoliv švadleně. A nebo kontaktujte nás a my vám kožešinový lem na kapuci přiděláme. Stačí zaslat vaši bundu nebo jen kapuci na naši adresu: Kožená móda Dušan Špongr, Na Růžku 281, 334 01 Přeštice. Za poplatek 100 Kč Vám tuto službu zajistíme.

Může také dojít ke speciálním případům, že tento výše uvedený způsob přidělání kožešiny není vhodný právě pro vaši kapuci. Můžete mít například původní lem přišitý napevno k textilní liště, která se odepíná zipem nebo patenty. Tyto případy za vás vyřešíme za 200 Kč.

V případě, že máte jakékoliv dotazy neváhejte nás kontaktovat nejlépe na telefonním čísle: 606 268 970.

Uložit